The cause of tooth composite yellowing

اگر شانس کار باندینگ دندانی داشتید، احتمالاً بهبود لبخند خود را دوست دارید. اما ممکن است کمی نگران تغییر رنگ یا زردی باندینگ کامپوزیت باشید که ممکن است در طول زمان رخ دهد. اگر دندانپزشک قبلی شما نتوانست شما را از عواملی که می‌توانند باعث ایجاد لکه باندینگ رزین شوند آگاه کند، ما این کار را می‌کنیم.کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج اینجاست تا همه چیز را برطرف کند.

در این مقاله ما همه چیزهایی را که باید در مورد باندینگ دندان، دلایل تغییر رنگ و نحوه جلوگیری از آن بدانید را پوشش می‌دهیم تا باندینگ کامپوزیت خود را سفید و به خوبی جدید نگه دارید!

 

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندانی یا باندینگ کامپوزیت یک عمل زیبایی است که از رزین همرنگ دندان برای بهبود یا افزایش لبخند شما استفاده می‌کند. در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج این ممکن است از طریق تراشه‌ها و شکاف‌ها یا تغییر شکل برخی از دندان‌ها باشد.

باندینگ رزینی می‌تواند ظاهر کلی دندان‌های شما را تغییر دهد. به طور متوسط ​​حدود 5 سال قبل از نیاز به کارهای دندانپزشکی جدید دوام می‌آورد. اگر از باندینگ به درستی مراقبت شود، دندان‌ها می‌توانند به خوبی ظاهری جدید باقی بمانند. با این حال، عوامل خاصی وجود دارد که باعث ایجاد پیوند کامپوزیت به زرد و تغییر رنگ می شود.

 

چه چیزی باعث پیوند رزین به رنگ زرد می‌شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باندینگ دندان می‌تواند رنگ سفید اصلی خود را از دست بدهد. در ابتدا ممکن است از خمیر دندانی استفاده کنید که بیش از حد ساینده باشد. با گذشت زمان این می‌تواند رزینی که پیوند کامپوزیت شما را تشکیل می‌دهد تجزیه کند و خطر زرد شدن یا لکه شدن را افزایش دهد.

 نوشیدن مایعات خاص همچنین شما را در خطر آسیب بیشتر به پیوند رزین خود قرار می‌دهد. به عنوان مثال قهوه یا شراب قرمز. عدم توجه به بهداشت روزمره دندان همچنین به این معنی است که احتمال تغییر رنگ باندینگ کامپوزیت بیشتر است.

 

نکاتی برای جلوگیری از تغییر رنگ پیوند کامپوزیت:

باندینگ دندان یک سرمایه گذاری بزرگ است و شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که این روش نه تنها تا زمانی که ممکن است طول بکشد، بلکه ظاهر عالی نیز دارد. نکات زیر را توسط دندانپزشکی حصارک کرج برای جلوگیری از زردی پیوند کامپوزیت خود در طول زمان بخوانید:

 • نوشیدن نوشیدنی‌های لکه‌دار را محدود کنید:

برای اینکه تا زمانی که ممکن است پیوند کامپوزیت خود را به رنگ سفید مرواریدی حفظ کنید، بایذ استفاده از قهوه، شراب قرمز و سایر مایعات و مواد غذایی را که احتمالاً باعث ایجاد لکه می‌شوند، محدود کنید. اگر این کار را خیلی سخت می‌دانید، حداقل مرحله نوشیدن را از طریق نی انجام دهید. تا تماس مایع با پیوند رزین خود را محدود کنید.

 • از خمیر دندان مورد تایید دندانپزشک در دندانپزشکی کرج استفاده کنید:

 همانطور که قبلاً ذکر شد، استفاده از خمیردندانی که خیلی سخت و ساینده است می‌تواند منجر به تجزیه زودرس رزین کامپوزیت شود. به این معنی که احتمال زردی آن بسیار بیشتر است. اطمینان حاصل کنید که از خمیر دندان مورد تایید دندانپزشکی استفاده کنید که به طور خاص برای مراقبت از لبخندهای باندینگ دندانی طراحی شده است.

 • بهداشت روزانه دندان را رعایت کنید:

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید از باندینگ کامپوزیت خود مراقبت کنید و از ایجاد لکه جلوگیری کنید، رعایت روال‌های بهداشتی روزانه اختصاصی دندان است. این یعنی دو بار در روز مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و از لثه‌های خود مراقبت کنید. مراقبت منظم به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که دندان‌های شما عاری از مواد غذایی و پلاک هستند که می‌توانند به مرور زمان باعث ایجاد لکه شوند.

 

پیوند کامپوزیت من در حال زرد شدن است

اگر بعد از 9 ماه بعد از باندینگ دندان بر روی چهار دندان جلو، مقدار کمی کامپوزیت وجود داشت به این علت که شخص به مدت 20 سال هر 3 یا 4 سال یک بار آن را دوباره انجام می‌دهد. سوالی که پیش می­‌آید این است که اگر کمی زردی ببینیم، آیا می‌توان فقط آن‌ها را پولیش کرد و دوباره آن‌ها را سفید کرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

تفاوت‌ها

یکی از تفاوت‌های بزرگ بین باندینگ کامپوزیت و ونیرهای چینی این است که پرسلن بسیار سخت و مقاوم در برابر لک است (در برابر لکه بهتر از مینای دندان مقاومت می‌کند). و کامپوزیت بسیار نرم‌تر و حساس‌تر به لکه است. بنابراین طول عمر بسیار کوتاه‌تری دارد.

خبر خوب این است که در دندانپزشکی عمومی کرج با باندینگ کامپوزیت، معمولاً می‌توان آن لکه‌ها را بسته به نوع لکه‌ها جلا داد.

 

لکه گیری کامپوزیت

کامپوزیت به دو نوع لکه گیری حساس است. نوع اول، نوعی که می‌توان آن را براق کرد، تغییر رنگ سطحی است. سطح کامپوزیت دچار خراش‌های ریزی می‌شود و زبر می‌شود که باعث جذب انواع لکه‌ها می‌شود. یک پولیش خوب خراش‌ها و لکه‌های همراه را از بین می‌برد و براقیت را به سطح باز می‌گرداند.

 اگر نمونه‌ای از این نوع رنگ آمیزی را ببینید متوجه می‌شوید که سطح دو دندان جلویی از تمام خراش‌های ریز دارای روکش مات است که برخلاف براق بودن دندان‌های طبیعی مجاور است:

اما کامپوزیت لکه‌ها را به ماده واقعی ماده نیز جذب می‌کند. کامپوزیت از ذرات پرکننده معدنی مانند کوارتز یا شیشه تشکیل می‌شود که در یک ماتریس پلاستیکی به یکدیگر متصل می‌شوند. مایعات رنگی خاصی مانند قهوه، چای، نوشابه‌های کولا یا آبمیوه‌های دارای رنگدانه بالا، در واقع به قسمت پلاستیکی مواد نفوذ می‌کند و بخشی از آن می‌شوند.

باندینگ دندان به رنگ زرد

این نوع لکه با پولیش خارج نمی‌شود. اما این رنگ آمیزی کندتر نیز رخ می‌دهد و ممکن است چند سال طول بکشد تا قابل توجه شود.

 

جلوگیری از این لک شدن

با توجه به مطالب بالا که توسط دندانپزشکی تخصصی کرج ارائه شد، چندین اقدام پیشگیرانه وجود دارد که می‌توانید برای حفظ ظاهر زیبای باندینگ برای مدت طولانی‌تری انجام دهید.

 1. ابتدا یک دندانپزشک زیبایی متخصص را انتخاب کنید.

که موجودی کاملی از مواد باندینگ زیبایی را در اختیار دارد. دندانپزشکان عمومی معمولاً کامپوزیت‌های عمومی را تهیه می‌کنند که در واقع صیقل آن‌ها تا براقیت بالایی که برای مقاومت در برابر لکه و شبیه مینای دندان لازم است غیرممکن است. سطح باندینگ باید یک کامپوزیت میکرو فیل باشد که تا درخشندگی بالایی جلا داده شود.

2. از خمیر دندان ساینده استفاده نکنید.

در حالی که خمیر دندان Supersmile کمی گران‌تر از مارک‌های معمولی Cres، Colgate یا سایر داروخانه‌ها است، اما آن برندهای عمومی دارای مواد ساینده هستند که سطح باندینگ شما را خراش می‌دهند. برخی از ساینده‌ها بدتر از بقیه هستند.

من همیشه اولین تیوب رایگان Supersmile را به بیماران باندینگ خود ارائه می‌دادم، زیرا این لوله فاقد مواد ساینده است. بلکه لکه‌ها را با حل کردن مواد شیمیایی روی لایه پروتئین روی دندان‌ها از بین می‌برد.

 1. مطمئن شوید که متخصص بهداشت دندان شما در دندانپزشکی گلشهر دندان های شما را با مواد ساینده بسیار ظریف پولیش می دهد.

پولیش دندان پوکه نه بزرگی است. او باید از یک پولیش اکسید آلومینیوم خوب استفاده کند. این را بخواهید.

4. مراقب لکه دار شدن نوشیدنی‌ها باشید.

اگر نیاز به نوشیدن آن‌ها دارید، به جای اینکه اجازه دهید در دهان شما بنشیند. آن‌ها را سریع قورت دهید. و به یاد داشته باشید که نوشیدنی‌های گرم نسبت به نوشیدنی‌های سرد قدرت لکه‌کنندگی بیشتری دارند. زیرا باعث انبساط جزئی پلاستیک می‌شوند و منافذ میکروسکوپی را باز می‌کنند که می‌توان با لکه به آن نفوذ کرد.

در نهایت، من به طور جدی به تغییر روکش‌های چینی فکر می‌کنم. من نمی‌دانم که دندانپزشک شما برای این باندینگ چقدر هزینه می‌گیرد، اما دندانپزشکانی که این کار را به خوبی انجام می دهند، هزینه کمی دریافت می کنند.

 باندینگ کامپوزیت شش بار در طول 20 سال یا یک بار روکش چینی برای همان 20 سال هزینه کدام یک هزینه بیشتری دارد؟ روکش‌های چینی که توسط دندانپزشک متخصص زیبایی در دندانپزشکی حصارک کرج انجام می‌شود به راحتی می توانند به مدت 20 سال زیبا به نظر برسند.

 

چرا باندینگ دندان من زرد می‌شود؟

آیا می‌توان برای شخصی که هر پنج یا شش سال کامپوزیت انجام داده است و باندینگ دندانی را که توسط دندانپزشک و برای مثال در دو سال گذشته روی شش دندان جلویی بالا انجام شده است، رنگ کامپوزیت را تغییر داد. یا اینکه دندانپزشک باید دوباره آن را انجام دهد؟

باندینگ دندان نباید در عرض چند ماه زرد شود مگر اینکه سیگاری شدید.

 

چرا کامپوزیت دندان شما زرد می‌شود؟

کامپوزیت دندان ممکن است بسته به کیفیت آن یا اینکه دندانپزشک شما آن را به خوبی اعمال و پولیش کند، زودتر زرد شود. می‌توانید از دندانپزشک خود در دندانپزشکی گلشهر بخواهید که باندینگ را جایگزین کند

 یا نظر دوم را در مورد کیفیت باندینگ از یک دندانپزشک زیبایی پیشرفته در دندان پزشکی تخصصی گلشهر دریافت کنید.

 

نحوه مراقبت از باندینگ کامپوزیت

شما می‌توانید از باندینگ کامپوزیت روی دندان‌های خود مراقبت‌های پیشگیرانه انجام دهید. این مراحل به شما کمک می‌کند تا ظاهر روکش‌های خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید.

 • دندانپزشک زیبایی متخصص را در دندانپزشکی تخصصی گلشهر انتخاب کنید.

 اگرچه دندانپزشکان عمومی کامپوزیت را برای اهداف عمومی تهیه می‌کنند، اما دندانپزشکان زیبایی پیشرفته در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج موجودی کاملی از مواد کامپوزیت دارند.

کامپوزیت‌های همه منظوره غیرممکن است که به یک ماده مقاوم در برابر لکه مانند مینای دندان براق شوند. یک دندانپزشک زیبایی یک کامپوزیت با کیفیت بالا ارائه می‌دهد که ماندگاری بیشتری دارد.

 • از خمیر دندان ساینده خودداری کنید .

خمیر دندانی مانند Supersmile را انتخاب کنید که برای کارهای دندانپزشکی زیبایی تهیه می‌شود. اگرچه قیمت آن نسبت به سایر برندها بیشتر است، اما سطح کامپوزیت را خراش نمی‌دهد و خطر زردی را افزایش نمی‌دهد.

 

 • اطمینان حاصل کنید که متخصص بهداشت در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج از مواد ساینده خوب استفاده می‌کند.

یک متخصص بهداشت دندان فقط باید دندان‌های شما را با مواد ساینده خوب جلا دهد. متخصصین بهداشتی که برای مراقبت از کامپوزیت آموزش دیده‌اند، اغلب از یک پولیش اکسید آلومینیوم ظریف استفاده می‌کنند.

 •  تعداد دفعات مصرف نوشیدنی‌های لکه‌دار را محدود کنید.

اگر نوشابه‌های گازدار تیره، شراب یا آب توت می‌نوشید، به جای اینکه اجازه دهید در دهانتان بماند، آن‌ها را سریع ببلعید. نوشیدنی‌های داغ مانند قهوه و چای، کامپوزیت را کمی گسترش می‌دهند و راحت‌تر لکه‌ها را باقی می‌گذارند. بعد از نوشیدن نوشیدن‌ های لکه دار آب بنوشید یا دهان خود را بشویید.

 

ونیرهای پرسلن و باندینگ کامپوزیت چگونه با هم مقایسه می‌شوند؟

برخی از تفاوت‌های بین ونیرهای پرسلن و باندینگ کامپوزیت که اکثر دندانپزشکان عمومی ارائه می‌دهند عبارتند از:

 1. استحکام 

 پرسلن سخت است، اما کامپوزیت نرم‌تر است.

2. مقاومت در برابر لکه

پرسلن رنگ ثابتی دارد و بهتر از مینای دندان در برابر لکه مقاومت می‌کند. کامپوزیت حساس به لکه است، اما یک دندانپزشک زیبایی پیشرفته معمولاً می‌تواند تغییر رنگ سطح را پاک کند. لکه هایی که در کامپوزیت جذب می‌شوند، پولیش نمی‌شوند.

 3. ماندگاری

روکش‌های چینی می‌توانند 15 سال دوام بیاورند. اما کامپوزیت باید هر پنج سال یکبار تعویض یا تجدید شود.

چه ونیرهای کامپوزیت یا پرسلن را انتخاب کنید، بهترین نتایج را از دندانپزشک با آموزش پیشرفته دندانپزشکی زیبایی در دندانپزشکی عمومی کرج دریافت خواهید کرد. اگر دندانپزشک شما نمی‌تواند لکه‌های کامپوزیت جدید شما را بهبود ببخشد، نظر دوم را از یک دندانپزشک زیبایی ماهر در دندانپزشکی تخصصی کرج در نظر بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر، به متخصصین ما در دندانپزشکی گلشهر مراجعه و درباره اینکه در مورد سفیدی باندینگ دندان و اینکه چند وقت یکبار می‌توان باندینگ را دوباره انجام داد، سوال کنید.

موادی که باعث زرد شدن کامپوزیت می‌شوند

جوش شیرین به عنوان یک خمیر دندان کاملا ساینده است. این می‌تواند به پولیش روی باندینگ دندان شما آسیب برساند و به آن اجازه دهد لکه‌ها را ببرد. همچنین ممکن است دندانپزشک شما از مواد زیر سطحی استفاده کند که منجر به زردی می‌شود. اگرچه ما در دندان پزشکی تخصصی گلشهر امیدواریم که اینطور نباشد.

 این واقعیت که به نظر می‌رسد شما دستورالعمل‌های بعد از عمل را در مورد نحوه مراقبت از عمل خود دریافت نکرده‌اید، باعث نگرانی ما می‌شود. اگر به تازگی باندینگ دندان را انجام داده‌اید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید که کار را دوباره اصلاح کنند.

 •  هنگام مسواک زدن از خمیر دندان Supersmile استفاده کنید.

این به طور خاص برای تمیزی دندان‌ها و کارهای زیبایی طراحی می‌شود. اگر بعد از استفاده از Supersmile رنگ زرد برمی‌گردد، یا اگر واقعاً از بین نمی‌رود، به این معنی است که دندانپزشک شما کار اشتباهی انجام می‌دهد.

آن‌ها به احتمال زیاد در بالای سر خود هستند. دندانپزشکی زیبایی یک تخصص نیست، بنابراین این به دندانپزشک بستگی دارد که آموزش‌های لازم پس از دکترا را برای توسعه مهارت‌های مناسب دریافت کند. اگر معلوم شد که دندانپزشک شما نمی‌تواند این کار را درست کند (یا آن را درست نگه دارد)، به دندانپزشکی عمومی گلشهر بروید.

سخن پایانی

دندانپزشکان متخصص و حرفه‌ای در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی ارغوان در کرج می‌توانند باندینگ را ترمیم کنند و لبخندی را که می‌خواهید به شما هدیه دهند.

اگر آن‌ها باید از نو شروع کنند، این به شما فرصتی برای بهبود می‌دهد. اگر تصمیم دارید که دندان‌ها را سفیدتر کنید، قبل از تعویض باندینگ باید سفید کردن دندان‌ها را انجام دهید. به این ترتیب همه چیز می‌تواند به خوبی با هم پیش برود. هنگامی که باندینگ روشن شد، نمی‌توان آن را سفید کرد. شما می‌خواهید که برای اولین بار به رنگی که می خواهید برای همیشه تبدیل شود.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *