Dental composite for crooked teeth

باندینگ کامپوزیت یا باندینگ زیبایی می‌تواند برای هر دندان هزینه بسیار زیادی داشته باشد.

 در ادامه یاد خواهید گرفت:

 1. آیا باید باندینگ کامپوزیت دریافت کنید
 2. روش دقیق پیوند کامپوزیت
 3. مراقبت‌های بعدی باندینگ کامپوزیت
 4. مزایا و معایب اتصال کامپوزیت
 5. هزینه اتصال کامپوزیت

 

چه کسی باید باندینگ کامپوزیت را دریافت کند؟

یک روش نسبتا ساده و سریع است. شما می‌توانید این روش را در یک بار بازدید در عرض 30- 60 دقیقه به پایان برسانید. این یک فرآیند دندانپزشکی زیبایی ارزان‌تر از روکش‌ها یا روکش‌های CEREC است. شما حتی نیازی به بی‌حسی موضعی ندارید.

از این رو، برای افرادی که می‌خواهند ظاهر لبخند خود را بهبود ببخشند و اعتماد به نفس بیشتری به دست آورند، عالی است. با این حال، اگر آن‌ها نیش نامناسبی مانند اوربایت یا اورجت داشته باشند، باندینگ کامپوزیت قادر به رفع آن نخواهد بود. به جای آن باید انواع بریس‌ها را انتخاب کنید.

 

باندینگ کامپوزیت چگونه دندان‌های کج را رفع می‌کند؟

دندانپزشک شما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج از یک باند برای پر کردن شکاف بین دندان‌ها و یکنواختی طول دندان‌های شما استفاده می‌کند. باند یک رزین کامپوزیت است.

متخصص دندانپزشکی در  کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج اطمینان حاصل می‌کند که رنگ رزین با دندان‌های اطراف مطابقت دارد تا ظاهری طبیعی ایجاد کند.

فرآیند نه مرحله ای پیوند کامپوزیت:

فرآیند باندینگ بسته به مورد بیمار متفاوت است. برخی از مراحل ممکن است حذف یا اصلاح شوند.

 1. ابتدا دندانپزشک شما از راهنمای سایه استفاده می‌کند تا سایه دندان شما را با رنگ باندینگ مطابقت دهد. برای ایجاد ظاهری طبیعی، ممکن است از یک کامپوزیت جداگانه برای لایه‌ها و/یا بخش‌های مختلف دندان استفاده کنند.

نکته 1:

توصیه می کنیم در طول این فرآیند از لباس، لوازم جانبی یا آرایش با رنگ‌های روشن استفاده نکنید.

 1. دوم، دندانپزشک شما دندان‌های شما را تمیز می‌کند. این یک پیوند قوی را تضمین می کند.
 2. سوم، دندانپزشک شما ممکن است کمی دندان‌های شما را کوتاه کند.
 3. چهارم، سطوح در معرض دندان شما با یک نرم کننده دندان اسیدی اچ می‌شود. ژل به مدت حدود 15 ثانیه در جایی که قرار است باندینگ قرار گیرد قرار می‌گیرد.

نکته 2:

شما باید چشمان خود را در حین شستشوی اچانت ببندید. حتی ممکن است طعم ترش یا تلخی از ژل دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که دهان خود را کاملا باز نگه دارید تا بزاق سطح دندان اچ شده را آلوده نکند.

 1. پنجم، اپلیکاتور برای اعمال عوامل باندینگ توسط دندان پزشک روی دندان شما استفاده می‌شود.
 2. ششم، یک نور پخت بر روی باندینگ می‌تابد. نور آبی باعث سفتی عامل پیوند می‌شود.

نکته 3:

برخی از دندانپزشکان ممکن است مرحله چهارم را نادیده بگیرند. عامل اتصال ممکن است به طور مستقیم اعمال شود و با نور پخت بدون هیچ گونه اچینگ تنظیم شود.

 1. هفتم، دندانپزشک ممکن است لایه‌های اضافی، اضافه کند. اگر مقدار اولیه کامپوزیت هنوز کامل نباشد این اتفاق می‌افتد. این برای اطمینان از اینکه کامپوزیت خیلی ضخیم نمی‌شود است.
 2. هشتم، برای چک کردن و مطئن شدن از اینکه باندینگ بر حرکات فک شما تاثیری نمی‌گذارد، کاغذ کربنی بایت توسط دندانپزشک استفاده می‌­شود و با آن چک می کند.
 3. در مرحله آخر، دندانپزشک باندینگ را صیقل می‌دهد و کار شما تمام است.

 

مراقبت‌های بعدی برای باندینگ کامپوزیت:

 

برای اطمینان از اینکه دندان‌های باندینگی شما زندگی خوب و سالمی دارند، باید کمی مراقبت کنید. در دو روز اول پس از عمل، از مصرف چای، قهوه یا تنباکو خودداری کنید. در غیر این صورت، اتصال ممکن است لکه دار شود.

برای مدتی از تناول هر گونه غذای سفت یا آب نبات خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است در خطر شکست پیوند باشید. از جویدن ناخن‌ها نیز خودداری کنید.

هر بار بعد از غذا خوردن آب بنوشید. این تضمین می‌کند که دهان شما عاری از ذرات غذا و باکتری است که می‌تواند به پیوند شما آسیب برساند.

اگر باند شما در دهان تیز شد یا لبه های ناهموار را تشخیص دادید، فوراً با دندانپزشک  خود در دندانپزشکی حصارک کرج تماس بگیرید. معمولا در این شرایط از پولیش دندان بعد از کامپوزیت استفاده می‌کنند.

مزایای اتصال کامپوزیت:

 1. اگر از سوزن می‌ترسید، باندینگ کامپوزیت برای شما مناسب است. هیچ نوع بی‌حسی یا هر نوع تزریق دیگری در طول فرآیند انجام نمی‌شود. رزین کامپوزیت ظاهری طبیعی به شما می‌دهد. از چندین لایه برای مطابقت با سایه دقیق دندان‌های شما استفاده می‌شود.
 2. این نه تنها یک فرآیند کوتاه است، بلکه کم تهاجمی نیز هست. روکش‌ها و روکش‌های پرسلن برای برداشتن مینای دندان به مقدار زیادی نیاز دارند. اما با باندینگ کامپوزیت نیازی به تراش کمی یا بدون نیاز است.
 3. در باندینگ کامپوزیت هیچ دندان مجاور آسیب نمی بیند.

معایب اتصال کامپوزیت:

باندینگ کامپوزیت به اندازه ونیرها بادوام نیست. رزین کامپوزیت بسته به نحوه مراقبت از آن می‌تواند از 5 تا 10 سال عمر کند. با این حال، پرسلن برای روکش‌ها استفاده می‌شود که ماده‌ای بادوام‌تر است. حتی تاج‌ها ماندگاری بیشتری دارند.

ونیرها به دلیل مقاومت در برابر لکه معروف هستند. همین را نمی‌توان در مورد پیوند کامپوزیت گفت. بنابراین، شما باید یک رژیم غذایی خوب (بدون قند و اسید) بگیرید و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید تا باند خود را بدون لکه نگه دارید.

شما باید با کمک متخصصین ما در دندانپزشکی کرج تلاشی آگاهانه داشته باشید تا از هر چیزی که ممکن است به دندان آسیب بزند یا بکند، اجتناب کنید.

تروما به راحتی می تواند به پیوند کامپوزیت آسیب برساند.

 

باندینگ کامپوزیت روی دندان‌های کج چقدر هزینه دارد؟

باندینگ دندان در مقایسه با سایر درمان‌های دندانی واقعا مقرون به صرفه است. قیمت ممکن است بسته به زیرساخت، مواد و تجربه دندانپزشک متفاوت باشد. ما در دندانپزشکی عمومی کرج درمان مقرون به صرفه‌ای را به شما ارائه می‌دهیم. کم هزینه اما کیفیت و خدمات بالا.

یک مطالعه نشان داد که 81 درصد از مردم معتقدند که دندان‌هایشان در عکس‌ها غیر جذاب به نظر می‌رسد. ما نمی‌خواهیم شما در آن آمار قرار بگیرید. ما در دندانپزشکی تخصصی کرج با کمک مقداری رزین کامپوزیت اطمینان حاصل می‌کنیم که با لبخندی که دوست دارید ترک کنید.

 

آیا باندینگ کامپوزیت می‌تواند دندان‌های کج را رفع کند؟

در جامعه امروزی، دندان‌های کج می‌تواند بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بگذارد. چه کودک، چه نوجوان و چه بزرگسال. ممکن است از لبخند خود خجالت بکشید و به طرز ناخوشایندی دهان خود را بپوشانید یا از صحبت زیاد خودداری کنید.

خبر خوب این است که در هر سنی که هستید می‌توانید دندان‌های صاف داشته باشید. راه‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. از جمله بریس‌ها، ترازهای شفاف و روکش‌های دندان.

به لطف پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی و وجود متخصصان ما در ، دندانپزشکی گلشهر باندینگ کامپوزیت می‌تواند به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای تغییر ظاهر لبخند و تغییر لبخند شما استفاده شود.

 

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ کامپوزیت که گاهی باندینگ دندان نامیده می‌شود یک روش دندانپزشکی زیبایی است که از رزین کامپوزیت برای بهبود لبخند شما استفاده می‌کند. رزین‌های کامپوزیت اغلب برای پرکردن‌های سفید برای پر کردن حفره‌های دندان‌های عقب استفاده می شوند.

در طول این عمل، دندانپزشک زیبایی ماهر شما دندان پزشکی تخصصی گلشهر مواد رزینی همرنگ دندان را روی سطح دندان اعمال می‌کند. تا شکل، اندازه یا رنگ آن را تغییر دهد. برای پنهان تغییر رنگ، پر کردن شکاف‌ها و بلند کردن دندان‌ها برای تغییر ظاهر آن‌ها استفاده می‌شود. بدون درد است، نیازی به بی‌حسی موضعی یا تزریق نیست و معمولاً هیچ تغییر دائمی در ساختار طبیعی دندان وجود ندارد. زیرا نیازی به سوراخ کردن نیست.

اگر به دنبال صاف کردن دندان‌های جلویی خود هستید، باندینگ زیبایی می‌تواند جایگزین مقرون به صرفه‌تری برای درمان ارتودنسی، روکش یا روکش‌های چینی باشد.

 

چرا باندینگ کامپوزیتی را برای رفع کج انتخاب کنید؟

باندینگ کامپوزیت یک روش همه کاره است که می‌تواند بسیاری از مشکلات دندانی را حل کند. اگر کمی کج دندان دارید باندینگ کامپوزیت می‌تواند برای بهبود ظاهر استفاده شود.

دندانپزشکان باندینگ کامپوزیت بسیار ماهر در دندانپزشکی عمومی گلشهر می‌توانند رزین کامپوزیت را در مکان‌های استراتژیک اضافه کنند تا دندان‌های نامرتب شما را پنهان یا ریمل بزنند. طول را می‌توان افزایش داد و شکل کلی دندان‌های شما را می توان تغییر داد و لبخند و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشید.

 

مزایای باندینگ کامپوزیت برای دندان‌های نامرتب                             

برای بیمارانی که دندان‌های کج دارند، مزایای باندینگ دندان عبارتند از:

درمان همان روز

شما می‌توانید تنها با یک بار مراجعه به کلینیک دندان به دندان‌های صاف و لبخندی که آرزویش را داشتید برسید. نتایج طبیعی رزین کامپوزیت به گونه‌ای انتخاب می‌شود که دقیقاً با رنگ دندان شما مطابقت داشته باشد. هیچ کس نمی تواند تفاوت را تشخیص دهد.

مقرون به صرفه

باندینگ زیبایی یکی از مقرون به صرفه‌ترین درمان‌های زیبایی است.

کم تهاجمی

قرار دادن رزین کامپوزیت هیچ درد یا ناراحتی ایجاد نمی‌کند. در عرض 48 ساعت شما به این پیوند عادت خواهید کرد.

بادوام

باندینگ کامپوزیت با مراقبت و نگهداری مناسب می‌تواند تا 10 سال دوام بیاورد. در صورت بریدگی یا تغییر رنگ، باند به راحتی قابل تعمیر یا تعویض است.

 

معایب باندینگ کامپوزیت برای دندان‌های کج:

چسباندن کامپوزیت مزایای زیادی دارد اما چند نکته وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه بود. رزین کامپوزیت لکه می‌کند اما به راحتی سفید و ترمیم می‌شود

 1. تروما به راحتی می‌تواند به پیوند کامپوزیت آسیب برساند. اما کامپوزیت شکسته و ترک خورده را می‌توان به راحتی تعمیر یا جایگزین کرد.
 2. به مرور زمان رطوبت را جذب می‌کند و رزین را لکه‌دار و تغییر رنگ می‌دهد.
 3. این یک روش کاملاً زیبایی است، دندان‌های زیر همچنان کج خواهند بود.
 4. نمی‌توان از آن برای صاف کردن دندان‌های همه استفاده کرد.

 

آیا برای باندینگ کامپوزیت مناسب خواهم بود؟

اگر دندان‌های شما به شدت کج باشد، باندینگ کامپوزیت ممکن است مناسب نباشد. می‌­توانید با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج صحبت کنید و مشاوره دریافت کنید.

باندینگ کامپوریت ممکن است روی نیش شما تاثیر بگذارد و نیاز به تنظیم دارد. شما را در معرض خطر بیماری پریودنتال قرار می‌دهد. تمیزی صحیح بین دندان‌های کج دشوار است. این می‌تواند منجر به تجمع باکتری‌های پلاک و متعاقبا بیماری پریودنتال، تحلیل لثه و پوسیدگی دندان شود.

بر گفتار شما تأثیر می‌گذارد و باعث سایش بیش از حد دندان می‌شود؛ اگر برای باندینگ کامپوزیت مناسب نیستید، ارتودنسی مانند ترازهای شفاف یا بریس ممکن است توصیه شود.

 

چسبندگی کامپوزیت چقدر رایج است؟

پیوند کامپوزیت بسیار رایج است. امروزه یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که در دندانپزشکی انجام می‌شود. چقدر طول می‌کشد؟

پیوند کامپوزیت یک روش نسبتاً ساده و سریع است. در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج شما می‌توانید این روش را در یک بار بازدید در عرض 1 تا 4 ساعت به پایان برسانید.

مراقبت‌های بعد:

باندینگ دندان‌های کج مانند دندان‌های معمولی به نظر می‌رسد و مانند دندان‌های اصلی شما باید مراقب مراقبت از آن‌ها باشید. در دو روز اول پس از عمل، بهتر است از مصرف تنباکو، چای و قهوه برای جلوگیری از لک آن خودداری کنید. پس از خوردن غذا، دهان خود را با آب بشویید تا بقایای غذا از دهان خارج شود که می‌تواند کامپوزیت را خراش دهد.

از استفاده از دندان‌های خود برای کارهایی که دندان‌ها برای آن‌ها در نظر گرفته نشده‌اند. جویدن ناخن، باز کردن بطری‌ها و نگه داشتن نوار چسب اجتناب کنید. این می‌تواند به دندان‌های اصلی و باند کامپوزیت شما آسیب برساند.

بهداشت دهان و دندان را در درجه اول توسعه و حفظ کنید. دندان‌های خود را دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و فضاهای بین دندانی را با دقت تمیز کنید.

آیا آن‌ها نیاز به تعویض دارند؟

اتصال کامپوزیت در صورت مراقبت می‌تواند 5 تا 7 سال دوام بیاورد. از آنجایی که این ماده با گذشت زمان آب را جذب می‌کند تغییر رنگ می‌دهد و نیاز به تعویض دارد.

 

باندینگ کامپوزیت روی دندان‌های کج چقدر هزینه دارد؟

هزینه باندینگ کامپوزیت بسته به مواد مورد استفاده، زیرساخت و تجربه دندانپزشک زیبایی شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر به دنبال ایجاد تغییرات جزئی در ظاهر دندان‌های خود هستید، می‌تواند راه حلی مقرون به صرفه باشد.

 

آیا به دنبال صاف کردن دندان‌های خود با باندینگ کامپوزیت هستید؟

اگر به دنبال صاف کردن دندان‌های خود با باندینگ کامپوزیت در بورنموث یا نواحی اطراف آن هستید، می‌توانید به دندانپزشکی حصارک کرج مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

با دندانپزشک زیبایی متخصص و ماهر ما در دندانپزشکی گلشهر و کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی ارغوان گپ بزنید و بدانید که آیا کاندید مناسبی برای باندینگ کامپوزیت با کیفیت بالا برای صاف کردن دندان‌های خود هستید یا خیر.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *