Who can't use dental veneers?

روکش دندان یکی از بهترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی موجود است. آن‌ها می‌توانند تقریباً هر شکایتی که ممکن است در مورد لبخند خود داشته باشید را درمان کنند. اما این بدان معنا نیست که آن‌ها در هر موقعیتی بهترین انتخاب هستند. برخی از محدودیت‌های روکش‌های چینی وجود دارد که باید در مورد اصلاح لبخند خود در نظر بگیرید.

بهترین راه برای مقایسه مزایا و محدودیت‌های روکش‌های چینی صحبت حضوری با دندانپزشک است. لطفاً با کلینیک شبانه روزی در کرج تماس بگیرید یا امروز برای قرار ملاقات با یک دندانپزشک آرایشی و بهداشتی در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج تماس بگیرید.

 

محدودیت‌های روکش دندان:

روکش دندان ممکن است برگشت‌پذیر نباشد اگر تصمیم به استفاده از روکش‌های چینی دارید، نمی‌توانید بعداً تصمیم بگیرید که می‌خواهید به دندان‌های طبیعی خود بازگردید. وقتی در دندانپزشکی حصارک کرج دندان‌های شما را برای دریافت روکش‌های چینی آماده می‌کنیم، آن دندان‌ها بدون روکش‌ها ظاهر مناسبی ندارند.

 آن‌ها همچنین در برابر آسیب و پوسیدگی آسیب پذیرتر خواهند بود. خوشبختانه، ما در دندانپزشکی کرج جایگزینی داریم که نیازی به حذف مواد طبیعی دندان ندارد. لومینیرها می‌توانند به طرز چشمگیری لبخند شما را بدون نیاز به برداشتن بسیاری از ساختار طبیعی دندان شما بهبود بخشند.

 

پشتیبان ساختاری نیست

روکش‌های پرسلن برای هدف طراحی خود قوی و بادوام هستند. اما به عنوان تکیه گاه ساختاری برای صورت یا نیش شما طراحی نشده‌اند. اگر می‌خواهید بایت خود را تغییر دهید، مانند درمان TMJ، به چیزی محکم‌تر مانند تاج دندان نیاز دارید.

 

نمی‌تواند مانند دندان‌های طبیعی خم شود

روکش‌های پرسلن سخت و محکم هستند، اما انعطاف پذیر نیستند. دندان‌های طبیعی شما انعطاف‌پذیر هستند. که به آن‌ها کمک می‌کند تا در برابر فشارهای شدید بایت، از جمله نیروهای کشش و چرخش مقاومت کنند. این نوع نیروها باعث شکستن روکش‌های چینی می‌شوند. به همین دلیل مهم‌تر است که بعد از تهیه روکش‌های چینی از دندان‌های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید.

استقرار روکش‌های خود در معرض انجام کارهایی مانند پاره کردن بسته‌ها یا گرفتن درب بطری‌های پلاستیکی می‌تواند روکش‌های شما را در معرض نیروهایی قرار دهد که برای تحمل آن طراحی نشده‌اند.

روکش دندان از دندان در برابر پوسیدگی محافظت نمی‌کند

روکش‌های چینی یک ترمیم زیبایی هستند. بنابراین فقط سطوح دندان‌های شما را می‌پوشانند که هنگام لبخند زدن نشان داده می‌شوند. بقیه دندان طبیعی شما هنوز در معرض پوسیدگی و آسیب پذیری هستند. مهم است که بهداشت دهان و دندان را روی دندان‌های روکش شده رعایت کنید تا مطمئن شوید که حفره‌ای ایجاد نمی‌کنید. به این معنی است که روکش باید برداشته شود.

هزینه بالا روکش دندان

روکش‌های پرسلن به صورت سفارشی و با مراقبت دقیق در دندانپزشکی تخصصی کرج ساخته می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که زیبا و طبیعی به نظر می‌رسند. مواد پیچیده استفاده شده برای آن‌ها جذابیت و قدرت را با هم ترکیب می‌کند.

در نتیجه روکش‌های چینی گران هستند. راه‌هایی برای کنترل هزینه‌ها وجود دارد. تامین مالی برای کمک به پرداخت هزینه روکش‌های چینی در دسترس است، اما گران باقی خواهند ماند. این امر اهمیت مراقبت مناسب از روکش‌های چینی خود را برای اطمینان از ماندگاری کامل روکش‌های چینی خود بسیار مهم‌تر می‌کند.

اگر می‌خواهید درباره مزایا و محدودیت‌های ونیرهای چینی در دندانپزشکی گلشهر بیشتر بدانید، لطفاً همین امروزبا تماس بگیرید یا برای مشاوره با دندانپزشکی تخصصی گلشهر تماس بگیرید.

 

اگر دندان‌های بدی دارید می‌توانید روکش دندان بگیرید؟

روکش‌ها می‌توانند فوراً لبخند شما را تغییر داده و احیا کنند. اعتماد به نفس شما را در تمام زمینه‌های زندگی افزایش دهند. برای بهبود زیبایی لبخند شما با رفع مشکلات زیبایی مانند تغییر رنگ، شکاف در دندان‌ها و همچنین ترک‌ها و بریدگی‌های جزئی، تمام روکش‌ها سفارشی ساخته شده‌اند تا ظاهری طبیعی داشته باشند و متناسب با دهان شما باشند.

اگر دندان‌های بدی دارید می‌توانید روکش بگیرید. ما در دندانپزشکی عمومی گلشهر یک راهنمای مفید ایجاد کرده‌ایم که همه چیزهایی را که باید بدانید را تشریح می‌کند.

 

روکش دندان چیست؟

اگر روکش‌ها را در نظر می‌گیرید، مهم است که دقیقاً بفهمید که چه هستند تا مشخص کنید که آیا بهترین گزینه برای شما هستند یا خیر. روکش یک قالب نازک است که به صورت سفارشی از کامپوزیت یا چینی ساخته می‌شود.

سپس به سطح جلوی دندان چسبانده می شود تا آسیب تراشه، سایش یا تغییر رنگ را پنهان کند. در صورتی که انواع دیگر درمان مناسب نباشد، می‌توان از آن‌ها برای پوشاندن شکاف دندان استفاده کرد. ونیرها به این دلیل محبوب هستند که یک پوشش طبیعی ارائه می‌دهند. راه حلی طولانی مدت برای بسیاری از نگرانی‌های زیبایی دندان ارائه می‌دهند.

موارد استفاده از روکش دندان

آن‌ها می‌توانند برای درمان مشکلات دندانی مانند:

 1. دندان‌های کج (البته از کامپوزیت دندان‌های کج نیز استفاده می‌شود.)
 2. دندان‌های بریده شده
 3. دندان‌های لکه دار
 4. فاصله بین دندان‌ها
 5. بدشکل شدن دندان‌ها

مواردی که نباید از روکش دندان استفاده شود

با این حال، آن‌ها نباید برای درمان استفاده شوند:

 1. پوسیدگی دندان
 2. حفره‌ها
 3. بیماری لثه
 4. عفونت‌های کانال ریشه

 

آیا روکش‌ها برای دندان‌های شما مضر هستند؟

یک تصور غلط رایج وجود دارد که روکش‌ها برای دندان‌های شما مضر هستند. اما در واقعیت، اینطور نیست. روکش‌ها یکی از پرطرفدارترین روش‌های دندان‌پزشکی زیبایی هستند و به دندان‌های شما آسیبی نمی‌رسانند. مشروط بر اینکه این عمل توسط متخصص دندانپزشکی ماهر در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج انجام شود.

البته، مانند هر درمان زیبایی دندانپزشکی، قبل از تکمیل عمل، دندان‌های شما باید سالم و عاری از پوسیدگی باشند. در طول فرآیند مشاوره اولیه در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج، تمام بیماران برای اطمینان از مناسب بودن دندان‌هایشان برای این درمان، عکس اشعه ایکس دریافت می‌کنند.

 

آیا می‌توان با دندان‌های کج روکش گرفت؟

بله. روکش‌ها را می‌توان روی دندان‌های کج یا ناهموار اعمال کرد؛ زیرا به‌صورت سفارشی ساخته می‌شوند. ونیرها همچنین برای استفاده در بیماران مبتلا به اوربایت یا آندربایت مناسب هستند.

 

آیا می‌توان روی دندان‌های پوسیده روکش گرفت؟

خیر. روکش‌ها را نمی توان روی دندان‌های پوسیده اعمال کرد. در طول مشاوره اولیه برای روکش‌هایتان، دندانپزشک در دندانپزشکی حصارک کرج دندان‌های شما را معاینه می‌کند و برای اطمینان از عدم وجود پوسیدگی، عکس‌برداری با اشعه ایکس انجام می‌دهد.

اگر می خواهید با روکش‌ها ادامه دهید، هر دندان پوسیده باید ابتدا برداشته یا درمان شود. به همین ترتیب اگر بیماری لثه دارید، باید قبل از استفاده از روکش‌ها تحت درمان قرار بگیرید تا این مشکل برطرف شود.

 

آیا می‌توانید روکش‌هایی برای دندان‌های آسیاب شده تهیه کنید؟

اگر دندان قروچه می‌کنید، روکش‌ها درمان مناسبی نیستند و باید قبل از درمان این عارضه از متخصص کمک بگیرید.

 

چگونه می‌توانیم در مورد روکش کمک کنیم؟

ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج طیف گسترده‌ای از درمان‌های زیبایی دندان از جمله روکش، بریس بزرگسالان، سفید کردن دندان و موارد دیگر را ارائه می‌دهیم. تیم ما در دندانپزشکی شبانه روزی در کرج  همیشه آماده ارائه بهترین مشاوره در مورد بازگرداندن لبخند شما و مشاوره در مورد بهترین گزینه‌ها برای دندان‌های شما است.

امروز با ما در دندانپزشکی حصارک کرج تماس بگیرید تا دریابید که چگونه می‌توانیم کمک کنیم یا مطالعه موردی خود را بخوانید تا ببینید چگونه می‌توانیم از روکش برای بازگرداندن لبخند شما استفاده کنیم.

 

اگر بیماری لثه دارید آیا می‌توانید روکش بگیرید؟

درک اینکه چرا روکش‌ها تا این حد محبوب هستند دشوار نیست. آن‌ها روشی عالی برای پوشاندن دندان‌های ترک خورده، ترک خورده یا تغییر رنگ هستند. رنگ روکش‌ها با دندان‌های شما هماهنگ می‌شود تا کاملاً با هم ترکیب شوند.

از طرف دیگر، می‌توانید روکش‌ها را روی تمام دندان‌های خود قرار دهید تا هرگونه نقص جزئی را اتو کرده و لبخندی خیره‌کننده به شما هدیه کند. روکش‌ها یک راه حل عالی برای یک مشکل زیبایی هستند. اما اغلب از ما می پرسند که اگر بیماری لثه دارید، می‌توانید روکش بگیرید؟ برای درک پاسخ به این سوال، ایده خوبی است که متوجه شوید بیماری لثه چیست.

التهاب لثه و پریودنتیت

شکل خفیف‌تر بیماری لثه، التهاب لثه است که یک التهاب ناشی از تجمع پلاک دندانی است. خونریزی لثه اولین نشانه پوسیدگی دندان است. اگر چه احتمالاً متوجه التهاب و قرمزی بافت لثه نیز خواهید شد. بهتر است از ورم لثه با مسواک زدن و استفاده منظم از نخ دندان و همچنین معاینات منظم و مراجعه منظم به متخصص بهداشت جلوگیری شود. که به شما کمک می‌کند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

در صورت عدم درمان، ژنژیویت می‌تواند به پریودنتیت تبدیل شود. التهاب مزمن ناشی از میکروارگانیسم‌های باکتریایی که می‌تواند استخوان اطراف دندان را از بین ببرد، که می‌تواند منجر به از دست دادن دندان شود.

التهاب لثه و پریودنتیت فقط روی دندان‌ها تأثیر نمی‌گذارد. آن‌ها با شرایط سلامتی جدی مرتبط هستند. بیماران مبتلا به ژنژیویت در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و حتی سرطان هستند و پریودنتیت با بیش از پنجاه بیماری و شرایط از جمله بیماری قلبی، سکته مغزی، آرتریت روماتوئید، بیماری کلیوی و آلزایمر مرتبط است.

 

چگونه بیماری لثه روی روکش دندان تاثیر می‌گذارد؟

اگر زمانی که دندان‌های طبیعی شما را می‌بینیم، لثه‌های شما متورم می‌شوند، منجر به یک روکش ضعیف می‌شود. فرآیند برداشتن قالب همچنین می‌تواند لثه آسیب دیده را تحریک کند و باعث خونریزی بیشتر شود. اگر پلاک و باکتری عامل بیماری لثه درمان نشود، پیوند بین روکش و دندان بسیار ضعیف‌تر می‌شود و طول عمر روکش کوتاه می شود. خطر اضافی این است که بیماری لثه ممکن است به خود روکش‌ها یا کاشت دندان آسیب برساند و دوباره طول عمر آن‌ها را کوتاه می‌کند.

 

اگر بیماری لثه دارید آیا می‌توانید روکش کنید؟

بنابراین کاملاً واضح است که نه. اگر شما بیماری پریودنتال داشته باشید، نمی‌توانید روکش متناسب با آن‌ها قرار بگیرید. اگر دندان‌ها و لثه‌هایتان سالم نباشند، نمی‌توانید آن لبخند زیبا داشته باشید. بنابراین ما هرگز درمان‌های زیبایی دندانپزشکی را در دندانپزشکی تخصصی گلشهر انجام نمی‌دهیم. مگر اینکه سلامت دهان و دندان شما در حد مطلوب باشد و لثه‌هایتان در شرایط خوبی باشند.

 

در مشاوره اولیه شما برای روکش چه اتفاقی می‌افتد؟

درمان و پاکسازی بیماری لثه قبل از شروع هر گونه عمل زیبایی دندان مانند روکش ضروری است. به همین دلیل است که ما همیشه قبل از شروع هرگونه درمان زیبایی، شما را در دندانپزشکی عمومی گلشهر معاینه دندانپزشکی می‌کنیم و عکس رادیوگرافی می‌گیریم تا مطمئن شویم که دندان‌ها و لثه‌های شما سالم و عاری از بیماری لثه هستند.

ما به دندان‌ها و لثه‌های قوی نیاز داریم تا روی روکش‌ها قرار بگیرند. بنابراین اگر پلاک بیش از حد وجود داشته باشد یا بیماری پریودنتال دارید، ابتدا متخصص بهداشت دندان ما در دندانپزشکی کرج بیماری لثه را درمان می‌کند. به این ترتیب می‌توانیم مطمئن شویم که روکش‌ها کاملا مناسب هستند و تا زمانی که ممکن است دوام خواهند داشت. اگر از آن‌ها مراقبت کنید، روکش‌های چینی شما بین 10 تا 15 سال دوام خواهند داشت.

برای بحث در مورد برخی از روش‌های رایج دندانپزشکی زیبایی، با کلینیک دندانپزشکی ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج تماس بگیرید تا لبخند خود را زنده کنید.

نامزدهای روکش دندان

 • کسانی که لکه روی دندان دارند

کسانی که لکه‌های قابل توجهی روی دندان دارند، کاندیدای مناسب برای روکش‌های دندانی هستند. اگرچه سفیدی دندان‌ها باعث روشنی برخی از این دندان‌های لکه‌دار می‌شود. اما برخی از چاپرها به سفیدی دندان‌ها پاسخ نمی‌دهند. روکش‌های چینی را انتخاب کنید تا تمام آن لکه‌های ناخوشایند را پنهان کنید. این روکش‌ها حتی می توانند تغییر رنگ ناشی از پوسیدگی و پرکردگی‌های قدیمی را نیز بپوشانند.

 • افرادی که نقص‌های زیبایی در ساختار دندان‌های خود دارند

افرادی که نقص‌های زیبایی جزئی در ساختار دندان‌های خود دارند، روکش‌های دندانی نیز مفید خواهند بود. روکش‌ها ترک‌ها، براده‌ها و دندان‌های بد شکل را پنهان می کنند. باندینگ دندان این عیوب را برطرف می‌کند. اما روکش‌ها از این جهت برتر هستند که طبیعی‌ترین اصلاح ممکن را ارائه می دهند.

 • ونیرهای دندان برای کسانی که نقص های زیبایی متعددی دارند ایده آل است

ونیرها یکی از همه کاره‌ترین درمان‌های زیبایی موجود هستند. اگر دندان‌های خرد شده، لکه‌دار و/یا خفیف کجی دارید، روکش‌ها می‌توانند راه‌حل مناسبی برای شما باشند. روکش‌ها هر یک از این مسائل را اصلاح می‌کنند تا مجبور نباشید با چندین روش متمایز برای زیباسازی لبخند سر و کار داشته باشید.

 

سخن پایانی

کسانی که مینای دندان کافی دارند، کاندیدای عالی برای روکش دندان هستند. ونیرها مستقیماً به مینای دندان می‌چسبند. دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی ارغوان کرج باید بخشی از مینای دندان را از بین ببرد تا فضایی برای ونیرهای چینی ایجاد کند. با این حال، اگر مینای کافی نداشته باشید، روکش سطح کافی برای حفظ یک پیوند قوی را نخواهد داشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *