What are the advantages of digital dental implants?

آیا تابه‌حال آن احساس غرق‌شدن در حس بد ازدست‌دادن دندان را داشته‌­اید؟ از لبخندتان راضی نیستید، اعتماد به نفستان کاهش پیدا کرده، سلامت دهان و دندانتان تحت‌تأثیر قرار گرفته و احتمالاً تمایل خود را به تعاملات اجتماعی از دست داده‌­اید! شما در حال گاززدن سیب هستید و ناگهان می‌بینید که یک شکاف در لبخندتان ایجاد شده است!

اینجا است که تکنولوژی دندانپزشکی تخصصی گلشهر به کمک شما می­‌آید و گزینه­‌های زیادی در اختیارتان قرار می‌­دهد؛ مانند پروتزهای کامل یا جزئی، بریج و ایمپلنت­‌های دندانی. در بین این­ها، ما در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، پیشرفته‌­ترین مورد، یعنی ایمپلنت­ دندانی را پیشنهاد می­‌دهیم که یک پیچ مانند فیکسچر از جنس آلیاژ تیتانیوم است که با جراحی در استخوان فک قرار می­‌گیرد تا ریشه دندان از بین رفته را جایگزین کند.

 

ایمپلنت دندان

هنگامی که ایمپلنت به طور مطمئن به استخوان فک اتصال پیدا کرد، یک‌دندان جایگزین (مثل تاج) به بالای ایمپلنت متصل می‌شود. این جراحی یک روش محبوب و مؤثر برای جایگزینی دندان­‌های ازدست‌رفته است، زیرا چهره و عملکرد ایمپلنت­ کرج همچون دندان طبیعی است و می‌تواند مدت­‌ها دوام بیاورد.

همچنین می­‌تواند جلوی تحلیل‌رفتن استخوان در فک را بگیرد و از دندان­‌های کناری حمایت کند.  به همین دلیل باید به موقع انجام شود و عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان گاهاً جبران ناپذیر است. ایمپلنت‌­ها در دو نوع معمولی و دیجیتال هستند که در ادامه با دندانپزشکی تخصصی گلشهر، به معرفی ایمپلنت دیجیتال دندان، مزایای آن و غیره می‌­پردازیم.

 

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

یک اختراع عالی در ایمپلنت­‌های دندانی وجود دارد که معروف به دندانپزشکی ایمپلنت دیجیتال است. ایمپلنت دیجیتال دندان یک تکنیک پیشرفته است که از آخرین فناوری­‌ها برای پر کردن جای خالی دندان‌­های ازدست‌رفته بهره می‌­برد. بله، وقتی تمام دنیا به سمت دیجیتال پیش می‌­روند و فناوری دیجیتال در هر زمینه‌­ای محبوبیت پیدا کرده است، چرا دندانپزشکی باید عقب بماند؟

ایمپلنت­‌ها به‌عنوان جایگزین ریشه عمل می­‌کنند؛ آن­ها جایگزین ریشه شده، از استخوان زیر ریشه پشتیبانی می­‌کنند و از نابودی استخوان فک جلوگیری می‌­کنند. بر خلاف روش­‌های سنتی، این جراحی بر اساس یک شبیه‌سازی کامپیوتری سه‌بعدی عمل می­‌کند که وضعیت استخوان و محل قرارگیری عصب را قبل از شروع فرایند، ارزیابی می‌­کند.

 

عملکرد ایمپلنت دیجیتال دندان

به کمک این تکنولوژی سه‌بعدی در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، می‌­توان ایمپلنت­‌ها را باتوجه‌به اندازه استخوان فک بیمار ساخت. حتی می­‌توان کل فرایند ایمپلنت دیجیتال را قبل از عمل جراحی واقعی به‌صورت دیجیتالی برنامه‌ریزی و شبیه‌سازی کرد که امکان دقت و صحت بیشتری را فراهم می­‌کند.

این جراحی به‌وسیله هدایت کامپیوتری انجام می­‌شود و تمایز آن به علت دقت در قراردادن ایمپلنت­‌ها است. در نتیجه به طرز قابل‌توجهی ناراحتی و درد را در مقایسه با جراحی ایمپلنت معمولی کاهش می­‌دهد. در واقع، کاشت دیجیتال معمولاً حداقل برش‌­ها را شامل می­‌شود؛ یعنی درد کمتر و زمان بهبودی سریع‌تر.

برای ایمپلنت دندان، حداقل برش این معنی است که برش‌­های کوچکی ایجاد می­‌شود تا نیازی به بخیه نداشته باشید. همچنین برای کاهش چشمگیر خونریزی و تورم پس از جراحی دندان بسیار خوب است. ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که نحوه انجام ایمپلنت دیجیتال کلینیک دندانپزشکی شبانه‌روزی در کرج چیست؟ ما را در ادامه همراهی کنید تا شما را با نحوه انجام ایمپلنت دیجیتال و همچنین مزایای آن آشنا کنیم.

 

 

نحوه انجام ایمپلنت دیجیتال

در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، ما ایمپلنت­‌های دیجیتال را به‌صورت سفارشی با استفاده از راهنمای جراحی طراحی شده ارائه می‌­دهیم که به آن ایمپلنت هدایت شده دیجیتال می­‌گویند. راهنمای جراحی با ادغام داده‌های سی‌تی‌اسکن و قالب گرفته شده از دهان شما ساخته می‌­شود تا ایمپلنت هدایت شده و در دقیق‌ترین موقعیت قرار گیرد. در اکثر موارد نیازی به برش و بخیه وجود ندارد و جراحی تنها در حدود 30 دقیقه انجام می­‌شود. جراحی از این مراحل تشکیل شده است:

مرحله اول ایمپلنت دیجیتال دندان

در مرحله اول که بسیار مهم است، پزشک شما ارزیابی اولیه را انجام می­‌دهد که اغلب اوقات با اشعه ایکس انجام می‌­شود. همچنین در دندانپزشکی تخصصی گلشهر پزشکان ما ابتدا به معاینه کامل دندان­‌ها، لثه و استخوان‌ها و بررسی تاریخچه پزشکی شما شامل جراحی­‌هایی که انجام داده‌­اید و داروهای مصرفی­تان می­‌پردازیم. سپس پزشک تصمیم می­‌گیرد که چه اقداماتی باید انجام شود.

 

مرحله دوم ایمپلنت دیجیتال دندان

در مرحله دوم، قالب‌گیری و سی‌تی‌اسکن سه‌بعدی انجام می‌شود. از اسکنرهای داخل دهانی برای اسکن دندان­‌ها استفاده می­‌شود و نمایش دیجیتالی دقیقی از آن­ها به دست می‌­آید. سپس این داده‌­ها در نرم‌افزار مخصوص ایمپلنت وارد شده تا دندانپزشک بتواند محل دقیق ایمپلنت، نوع و اندازه آن را مشخص کند.

وقتی که همه موارد با بیماران تأیید شد، می‌­توان یک راهنما با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ایجاد نمود. این روش در حال حاضر رایج­تر است. با استفاده از این مدل سه‌بعدی، دندانپزشک می‌تواند برنامه­‌های جراحی احتمالی را تحلیل کند و هر یک را در یک سری جراحی­‌های ساختگی امتحان کند تا بهترین رویکرد جراحی را برای شما تعیین کند. سپس دندانپزشک می‌­تواند کاشت ایمپلنت را به طور دقیق انجام دهد.

 

 

مزایای ایمپلنت دیجیتال دندانپزشکی تخصصی گلشهر

در ادامه به مهمترین مزایای ایمپلنت دندان می‌پردازیم.

1.    زمان جراحی کوتاه و سرعت بیشتر

ایمپلنت­‌های دندانی دیجیتال در دندانپزشکی تخصصی کرج، روش سریع­تر و کارآمدتری را ارائه می­‌دهند. چرا که ایمپلنت­‌های دیجیتال از فناوری تصویربرداری سه‌بعدی برای برنامه‌ریزی دقیق و قراردادن ایمپلنت­‌ها بهره می‌­برند. از این تصاویر دیجیتالی برای مشخص‌کردن محل دقیق ایمپلنت و شناسایی مشکلات احتمالی که می‌­تواند بر نتیجه عمل تأثیرگذار باشد، استفاده می­‌شود.

بنابراین، زمان جراحی را تا حد زیادی می‌­توان کاهش داد. می‌­توان کل فرایند ایمپلنت در دندانپزشکی تخصصی گلشهر را در یک جلسه انجام داد و بر خلاف ایمپلنت‌­های معمولی، نیاز نباشد بارهاوبارها به دندانپزشکتان در کلینیک ایمپلنت کرج مراجعه کنید. همچنین، بیشتر روکش‌­ها و بریج­‌های به‌روز ایمپلنت توسط فناوری ساخت کامپیوتر (CAD/CAM) در آزمایشگاه‌­های دندانپزشکی پیشرفته ساخته می­‌شوند. بنابراین جدیدترین روش‌­های دیجیتال می‌­توانند به فرایندهای ساخت سرعت ببخشند.

 

2.    دقت بالا

این مهم‌ترین عامل است. ایمپلنت‌های دیجیتال دندانپزشکی تخصصی گلشهر دقت بالایی دارند، چون با بهره‌گیری از طراحی پیشرفته و فناوری ساخت به کمک کامپیوتر (CAD/CAM)، طراحی شده‌­اند. این بدان معناست که آن­ها بر اساس مشخصاتی دقیق طراحی شده‌­اند، باعث می‌­شود که کمتر دچار مشکل شوند یا بعدها نیاز به تنظیمات پیدا کنند. پشتیبانی بهتری دارند و همچنین نتیجه زیبایی‌شناختی بهتر و طول عمر ترمیم را هم به همراه دارند.

به‌علاوه، این تصویربرداری دیجیتال به دندانپزشکان این امکان را می‌دهد که ایمپلنت را به طور دقیق برنامه‌ریزی و قرار دهند. این مهر تأییدی بر این است که ایمپلنت­ کاملاً در استخوان فک قرار می­‌گیرد و نتیجه‌­ای رضایت‌بخش را برای بیمار فراهم می‌­کند. با ایمپلنت­‌های دیجیتال دندانپزشکی تخصصی گلشهر، شانس ایمپلنت نامناسب یا شل به میزان چشمگیری کاهش می‌­یابد.

 

3.    تهاجم کمتر، راحتی بیشتر

فرایند ایمپلنت دیجیتال در دندانپزشکی حصارک کرج، بسیار کمتر تهاجمی است که همین به معنای درد و ناراحتی کمتری برای بیمار است. دندانپزشک از قبل می‌­داند که ایمپلنت را باید کجا قرار دهد و همین باعث می­‌شود زخم جراحی کمتر باشد.

همچنین این نوع ایمپلنت‌­ها به هیچ بخیه‌­­ای نیاز ندارند و باعث می­‌شوند بیمار در حین و بعد از عمل کمتر اذیت شود. به این معنا که بیمار در دندانپزشکی تخصصی گلشهر به علت قراردادن ایمپلنت در استخوان فک خود، فشار یا دردی را احساس نخواهد کرد.

سریع‌تر بودن ایمپلنت دیجیتال از ایمپلنت معمولی، گذراندن زمان کمتر روی صندلی و بهبودی سریع‌تر از عمل، همه این عوامل ایمپلنت دیجیتال دندان را گزینه راحت­تری برای بیماران می­کند. علاوه بر این­ها، قراردادن یک تاج موقت پرینت سه‌بعدی روی دندان بیمار بعد از جراحی، این اجازه را به بیمار می­‌دهد که فوراً بتواند مواد غذایی مصرف کند و بجود.

 

4.    زمان بهبودی کوتاه­تر

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمپلنت دیجیتال دندانپزشکی تخصصی گلشهر، زمان ترمیم کوتاه است. ایمپلنت­‌های دندانی سنتی یا معمولی، معمولاً ماه­‌ها طول می‌کشد تا بهبود پیدا کنند، درصورتی‌که ایمپلنت­‌های دیجیتال فقط در عرض چند هفته چه‌بسا کمتر، بهبود می­یابند.

این یعنی می­توانید سریع­تر به لذت‌بردن از غذاها، فعالیت­های روزمره و زندگی موردعلاقه‌تان برگردید. همچنین، زمان بهبودی کوتاه­تر ایمپلنت‌­های دیجیتال، خطر عفونت و سایر عوارض ناشی از جراحی را کاهش می­‌دهد.

 

5.    ادامه‌دادن به رژیم غذایی و سبک زندگی سابق

بعد از جوش‌خوردن و فیکس‌شدن کامل­، ایمپلنت­‌ها درست مثل ریشه­‌های دندان طبیعی عمل می‌کنند. نیازی به نگرانی و وسواس در مورد تغییر عادات غذایی خود به علت ایمپلنت نیست و دندان‌­های جدیدتان ماندگار و مطمئن خواهند بود.

برخلاف پروتزهای کامل، ایمپلنت‌­ها محکم می‌­مانند. بنابراین نیازی به برداشت آن­ها در طول شب نیست. ایمپلنت­‌های دندانپزشکی تخصصی گلشهر، اگر در جای خود قرار بگیرند، توانایی باقی‌ماندن تا آخر عمر را دارند.

 

6.    بهبود ساختار صورت

ایمپلنت­‌های دندانی باعث بهبود استحکام و یکپارچگی فک و صورت می­‌شوند. چرا که استخوان­‌ها را تشویق به بازسازی و رشد در اطراف فلز موجود در لثه می­‌کنند. در مواردی که تراکم استخوان برای حمایت از ایمپلنت کافی نیست، قبل از انجام ایمپلنت دیجیتال، از پیوند استخوان برای پر کردن و بازسازی محل استفاده می­‌شود.

این فرایند در به‌وجودآمدن یک استخوان قوی و سالم کمک‌کننده است و اطمینان حاصل می­‌کند که ایمپلنت پایه‌­ای قابل‌اعتماد دارد. همچنین وجود یک شکاف و جای خالی در لبخند در طولانی‌مدت، می­‌تواند باعث حرکت دندان­‌های اطراف شود که این امر خود باعث خروج دندان­‌ها از موقعیت طبیعی خود می‌­شود؛ بنابراین با انجام ایمپلنت دیجیتال در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، می‌­توانید از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید.

 

7.    مراقبت آسان

ایمپلنت­‌ها نیز به‌اندازه دندان­‌های طبیعی­تان، نیازمند به توجه و مراقبت هستند. اما مانند دندان‌های مصنوعی متحرک، نیاز به آن‌چنان توجه خاصی ندارند. مسواک‌زدن مرتب، نخ دندان کشیدن و تمیزکردن بین دندان­‌ها به همان اندازه لازم و ضروری است که ایمپلنت­‌ها مستعد ابتلا به بیماری­‌های لثه (پریودنتال) هستند.

برای اینکه ایمپلنت­‌های شما بهترین ماندگاری را داشته باشند، باید از سلامت لثه­‌هایتان مطمئن شوید. که این مستلزم رعایت بهداشت دهان و دندانتان و مراجعه منظم به دندانپزشک خود در دندانپزشکی تخصصی گلشهر برای اطمینان از سلامتتان است.

 

 

کلام آخر

همان­طور که متوجه شدید، ایمپلنت‌های دندان پاسخی بادوام و قابل‌اطمینان برای جایگزینی دندان‌­های ازدست‌رفته و بازگرداندن عملکرد لبخندتان هستند. همچنین داشتن یک لبخند کامل و بی­‌نقص، دوباره اعتمادبه‌نفس را به شما بازمی‌گرداند و نیازی ندارید لبخندتان را پشت‌دست‌هایتان پنهان کنید یا از عکس‌گرفتن فرار کنید.

فناوری­‌های دیجیتال، دندانپزشکی را متحول کرده و جراحی ایمپلنت دندان را مؤثرتر و ایمن­‌تر می‌کند. با وجود مزایایی که در بالا به آن­ها اشاره کردیم، جای تعجب نیست که افراد بیشتری برای ترمیم دندان­‌های خود به سراغ ایمپلنت‌های دیجیتال دندان می­‌آیند. ایمپلنت‌­­های ما  در کلینیک ارغوان در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، با رنگ دندان­‌های طبیعی شما مطابقت دارند و کاملاً شبیه آن­ها هستند. در آخر، اگر تمایل به انجام این جراحی دارید، می­‌توانید با متخصصان ما در دندانپزشکی تخصصی گلشهر مشورت کنید و تجربه‌­ای رضایت‌بخش داشته باشید.

 

برخی سؤالات متداول

 

1.    نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دیجیتال  دندان چگونه است؟

همان‌طور که گفته بودیم، ایمپلنت دیجیتال نیاز به مراقبت خاصی ندارد، تنها باید همچون دندان­‌های طبیعی خود، بهداشت را رعایت کنید. به نحوه صحیح مسواک‌زدن، نخ دندان کشیدن و پاکیزه کردن روزانه دقت داشته باشید. به‌علاوه هر چند ماه یکبار به طور منظم به دندانپزشک خود در دندانپزشکی تخصصی گلشهر برای چکاپ مراجعه کنید.

2.    ماندگاری ایمپلنت دیجیتال دندان چقدر است؟

ما می­‌گوییم ایمپلنت دندان دندانپزشکی تخصصی گلشهر یک‌عمر دوام دارد. در واقع، ایمپلنت‌ها طوری طراحی شده‌­اند که بتوانند مدت­‌ها دوام بیاورند. اگرچه بعضی فاکتورها باعث کاهش طول عمر ایمپلنت دیجیتال می­‌شود. استخوان ناکافی، بهداشت دهان و دندان ضعیف و ندادن مشاوره­‌های لازم پس از جراحی، برخی از این فاکتورها هستند. متخصصان ما در دندانپزشکی تخصصی گلشهر، بهترین و کامل­ترین مشاوره­‌های پس از جراحی را به شما مراجعه‌کنندگان عزیز ارائه می‌دهند.

3.    چه کسانی می‌­توانند ایمپلنت انجام دهند؟

اکثر بزرگسالانی که دندان­‌های خود را به هر علتی ازدست‌داده‌اند، می­‌توانند به دندانپزشکی تخصصی گلشهر مراجعه کنند و ایمپلنت را انجام دهند. هر چند ابتدا پزشک شما را معاینه می­‌کند و درصورتی‌که تشخیص دهد شما به‌اندازه کافی برای جراحی سالم هستید، می‌توانید فرایند را آغاز کنید.

4.    تفاوت ایمپلنت دیجیتال دندان با ایمپلنت معمولی چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت این است که ایمپلنت­‌های دیجیتال از فناوری­‌های مدرن و پیشرفته در تصویربرداری و محاسبات برای آسان­تر کردن این روش استفاده می­‌کنند. بنابراین ایمپلنت دیجیتال سریع­­تر، نیازمند جلسات کمتر و حتی دقیق­تر است. ایمپلنت اصلی یک ریشه دندان تیتانیومی است که مشابه همان­‌هایی است که در سایر روش‌­ها به کار می‌­روند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *